Павло Сучок: «Футбол був, є і буде…» Избранное

Оцените материал
(1 Голосовать)

Рік, що минає, був непростим і торкнувся багатьох сфер життя.  Не став винятком і футбол. Але якщо футболісти-професіонали з горем пополам могли займатися улюбленою справою, то заядлі спортсмени-аматори були змушені на тривалий час залишитися без футболу, позаяк старт сезону довелося відкласти до кращих часів, котрі наступили аж влітку. Саме тоді на Васильківщині почалися турнірні баталії в районному чемпіонаті, що тривали близько п’яти місяців, а також стартував Кубок району, котрий завершився на День Незалежності України. 

Про те, як вдалося Васильківській районній федерації футболу, попри стислі терміни, якісно провести чемпіонат та Кубок Васильківщини, та як планує існувати ВРФФ надалі, ми поспілкувалися з очільником цієї організації Павлом Сучком.

 • Павле Анатолійовичу, нещодавно на Васильківщині завершився черговий футбольний сезон. Певно, він був одним із найскладнішим за час Вашої каденції на посаді очільника ВРФФ, чи не так?
 • Абсолютно вірно. Почну з того, що наприкінці минулого року ми залишилися без офісного приміщення, тому цей сезон працювали фактично у віддаленому режимі, а засідання Виконкомів ми проводили за допомогою сучасних засобів зв’язку. По-друге, в наше футбольне життя втрутилася пандемія коронавірусу. Вона внесла суттєві корективи до календаря наших заходів.
 • Як розпочався 2020 рік для Васильківщини футбольної і підконтрольної Вам федерації зокрема?
 • На початку цього року ми, заручившись підтримкою Калинівського селищного голови Юлії Олексенко, провели в Калинівці зимовий чемпіонат з мініфутболу. Учасниками цього турніру стали десять колективів, а перемогу здобув «Форвард-Ю20», виплеканий Юрієм Турчином. Цікаво, що «Аякс», якого вважали основним претендентом на золото, взагалі фінішував четвертим.
 • Якщо я не помиляюсь, зимовий чемпіонат з мініфутболу цьогоріч проводився на Васильківщині вперше?
 • …але точно не в останнє! Ми плануємо розвивати мініфутбол в подальшому. Адже цей різновид народної гри не потребує великих фінансових вливань, а грати в нього можна впродовж року. Задля того, щоб змагання з мініфутболу на Васильківщині стали регулярними, ми при ВРФФ утворили комітет з проведення змагань. Його очолив Андрій Жуланов. Крім того, в поточному році ми провели також чемпіонат Васильківщини з вуличного мініфутболу, учасниками якого стали футболісти-аматори, що не виступають в жодному офіційному змаганні. У цьому турнірі взяли участь 9 колективів, а чемпіоном стала команда «Монтаженерго» (Данилівка), що пройшла турнірний шлях на одному диханні, вигравши всі свої матчі.
 • Стосовно основних турнірів ВРФФ — чемпіонату та Кубка…
 • Ці турніри зі зрозумілих причин ми розпочали значно пізніше, ніж планували. На щастя, нам вдалося зберегти на районній орбіті майже всіх минулорічних учасників змагань. Більше того, ми зуміли примножити кількість команд-учасниць традиційних турнірів, залучивши колективи з інших регіонів. Зокрема, дебютували в чемпіонаті Васильківщини ФК «Острійки» із Білоцерківщини та «Рось» із Білої Церкви. Забігаючи наперед зауважу, що «Острійки» в підсумку стали переможцями Першої ліги… Також варто зазначити, що цього сезону до останнього туру було відкрите питання про тріумфаторів лігових змагань. «Зеніт» став чемпіоном Вищої ліги в останньому турі, «Острійки» виграли Першу лігу за тур до завершення сезону, а «Трібо» взагалі взяв чемпіонство лише в «золотому матчі». Стосовно Кубка, то цей турнір пройшов на високому рівні. Його переможцем стала команда «Граніт» зі Шкарівки, що її очолює залюблений в народну гру тренер Сергій Ковальчук, котра лише в серії післяматчевих пенальті взяла гору над «Гребінками».
 • Пам’ятаю, що впродовж багатьох років на Васильківщині існували проблеми з кількісним складом арбітрів. Чи мали вони місце у 2020 році? Або ж їх вдалося вирішити ще до початку сезону?
 • Ні. На жаль, нам не вдалося повністю вирішити це питання. Однак воно здвинулося з мертвої точки, і в цьому велика заслуга Комітету арбітрів та його голови Олександра Сусленка, що прийшов до керма комітету на початку року. Він зумів якісно організувати роботу в своєму комітеті, завдяки чому кількість місцевих арбітрів неабияк зросла. Більше того, місцеві арбітри отримали можливість працювати на серйозних вищолігових протистояннях, що рідко траплялося раніше. Попервах на такі матчі ми запрошували арбітрів Київської обласної асоціації футболу, а тепер маємо своїх арбітрів, що готові і можуть проводити вирішальні двобої чемпіонату.
 • Цьогоріч завершується ліквідація районів. Як тепер існуватиме Васильківська районна федерація футболу?
 • Футбол був, є і буде. На  мою думку, він не повинен залежати від адміністративно-територіального устрою. Чемпіонат має формуватись за принципом, що буде максимально сприяти розвитку футболу, незалежно від того, при якій громаді існує команда. Після карантину плануємо провести зимовий чемпіонат федерації з мініфутболу. А після цього вирішуватимемо питання стосовно організації футбольних змагань під егідою ВРФФ.

Наш телеграм:https://t.me/vrff_2019 

Прочитано 365 раз Последнее изменение Декабрь 11 2020

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены